کمپیوتر لب مسجد جامع عبدالرحمان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

چهارشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۸

طی محفلی که در مسجد جامع عبدالرحمان واقع در مرکز شهرکابل  برگزار گردیده بود، پروژه ایجاد کمپیوتر لب این مسجد توسط محترم سیدبلال هاشمی معاون اداری و مالی اداره اترا و محترم دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف، افتتاح گردیده و به بهره برداری سپرده شد.  

محترم سید بلال هاشمی معاون اداری و مالی اداره اترا که در این محفل صحبت می‌نمود؛ اظهار خرسندی نمود از اینکه اداره اترا توانسته گامی را در راستای مجهز ساختن اماکن دینی و مذهبی به تکنالوژی معلوماتی، بردارد. اقای هاشمی اضافه نمود که در عصر امروزی استفاده از تکنالوژی در امور مذهبی از ارزشمندی خاصی برخوردار است، و از همین‌رو طبق برنامه حکومت افغانستان، اداره اترا در تلاش است تا استفاده از تکنالوژی را در مساجد و مدارس گسترش داده و این مراکز را به فایبر نوری نیز وصل نماید. معاون اداری و مالی اداره اترا تصریح نمود که وصل شدن مساجد به فایبر نوری و تجهیز آن با امکانات تکنالوژی معلوماتی زمینه را مهیا می‌سازد، تا مساجد و مدارس کشور به مراکز تحقیقات اسلامی و جهانی وصل شوند.

محترم دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف نیز در سخنانش از همکاری‌های اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان(اترا) در زمینه ایجاد کمپیوترلب برای مدارس و مساجد ابراز قدردانی و امتنان نموده، افزود، که استفاده درست از وسایل تکنالوژی معلوماتی در زندگی امروزی بشر از اهمیت خاص برخوردار است. آقای مظفری اضافه نمود که دسترسی به ابزار الکترونیکی و کار گرفتن از آن در مساجد و مدارس بسیار مهم بوده، و از همین‌رو از مسوولین مساجد و مدارس خواست تا این ابزار و وسایل را به شکل درست و به گونه امانت استفاده و نگهداری نمایند.

قابل یاد آوریست که برای 12 محراب مسجد و 4 باب مدرسه در شهر کابل  به ارزش ده میلیون افغانی در سال روان کمپیوترلب‌ها ایجاد گردیده که این مبلغ ازبودجه دسترسی سراسری اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان تمویل گردیده است.