نخستین نمایشگاه مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در ولایت هرات برگزار گردید

محترم سیدبلال هاشمی معاون مالی و اداری اداره اترا و هیات همراه شان در سفر به ولایت هرات، نخستین نمایشگاه مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را در آن ولایت افتتاح نمودند.

آقای هاشمی در سخنان خویش به محفل افتتاحیه این نمایشگاه؛  اداره اترا، اهداف و کارکردهای آن را به معرفی گرفته و بیان داشت که امروزه تکنالوژی معلوماتی و مخابرات بخش عمده و اساسی زندگی مردم کشور را احتوانموده است. وی افزود؛ اداره اترا افتخار دارد که در گسترش و توسعه خدمات مخابراتی و تکنالوژی معلوماتی در سراسر کشور نقش ارزنده را ایفا نموده و از این بابت دست‌آورد عالی داشته است.

 معاون اداره اترا از دست اندرکاران و برگزار کنندگان و همچنان از سهم گیری شرکت‌ها در این نمایشگاه ابراز امتنان و قدردانی نموده و برگزاری این نمایشگاه را در راستای معرفی نمودن خدمات تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پیشرفته به مردم هرات مفید دانست.

محترم عبدالقیوم رحیمی والی هرات نیز در سخنان خویش رشد و پیشرفت سریع مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را در جهان و افغانستان چمشگیر دانسته و برگزاری این نمایشگاه را برای آشناسازی مردم درجهت استفاده و به‌کارگیری تکنالوژی معلوماتی در زندگی روزمره مردم، مهم و با ارزش خواند. وی همچنان از اداره اترا و ریاست مخابرات ولایت هرات بخاطر برگزاری این نمایشگاه قدردانی و امتنان نمود.

وکلای شورای ولایتی هرات نیز در صحبت‌هایشان، برگزاری این نمایشگاه را با ارزش خوانده و از ادارات برگزارکننده سپاسگذاری نمودند. آنان استفاده خوب و بهینه از تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی را در زندگی روزمره مردم کشور با اهمیت دانسته و از پیشرفت‌های مخابرات و تکنالوژی در کشور ابراز قدردانی نمودند.

قابل ذکر است که این نمایشگاه به همکاری اداره اترا و ریاست مخابرات ولایت هرات برگزار گردیده و به مدت سه روز جریان دارد. در این مدت هموطنان هراتی می‌توانند به نمایشگاه شتافته و از تحولات و دگرگونی‌های تکنالوژی معلوماتی در کشور شان و نیز با انواع خدمات مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بیشتر از پیش آشنایی حاصل نمایند.